תביעה על נפילה ברחוב / במדרכה

אתר וואי נט מפרסם הבוקר כי האירוע התרחש לפני כשנתיים, כשא' בת השמונה הגיעה עם הוריה ביום קיץ חם למתקני המים שבפארק. א' המתינה לקבלת סירת פדלים על במה העשויה לוחות עץ שכוסו בדשא סינתטי.

לטענתה, כשהתקדמה בתור נבלעה רגלה השמאלית בתוך חור שהיה פעור מתחת למשטח הדשא. על פי עדותה של א', בבור שמעדה אליו היה מוט חד, וזה קרע את עור רגלה ואת הבשר וכלי הדם, עד חשיפת העצם. בעקבות הפציעה, פונתה א' לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

"מקימי הפארק והמפעילים אותו היו מודעים לקיומו של אותו בור", טוען עורך דינה של א' . "במקום לתקנו ולהסירו מהשטח, הם העדיפו לחסוך מכספם ומזמנם, וכיסו אותו דשא סינתטי בתקווה שאף אחד מהמבקרים לא ייפגע".

על פי כתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, המשיכה א' עוד תקופה ארוכה לקבל טיפולים רפואיים, וברגלה נשארה צלקת ארוכה ומכוערת. כעת הוריה של א' תובעים את הפארק בגין הוצאות
רפואיות, אבדן כושר ההכנסה העתידי של בתם והפגיעה שנגרמה לטענתם לחיי החברה שלה. לדבריהם, א' מתביישת ללכת לים או לברכת השחייה, ומסרבת בתוקף ללבוש מכנסיים קצרים או חצאיות.

בכתב ההגנה אשר הגיש הפארק נטען כי א' נפלה בעצמה, ללא קשר למשטח שדרכה עליו וכי לא היה במקום כל בור. מלבד זה, אנשי הפארק טוענים כי א' נפלה משום שפעלה בפזיזות וכי האחריות על פציעתה מוטלת על הוריה, שלא השגיחו עליה.

 

במקרים של נזקים כתוצאה מנפילה במדרכה /ברחוב / או בכל מקום ציבורי, יש לבחון האם הייתה רשלנות של העיריי רשות מקומית /קבלן /מחזיק בשטח וכדומה.

 

במידה ואכן הייתה רשלנות של עירייה או גורם אחר, יש לבחון מהו הנזק אשר נגרם כתוצאה מאותה נפילה. את הנזקים נוהגים להעריך במה שמכונה "אחוזי נכות, אשר נקבעים ע"י רופאים מומחים בזמן מתן חוות דעת רפואית המצורפת לכתב התביעה.

פיצויים אשר בתי משפט פוסקים, או שמתקבלים בפשרה, מותנים בגודל הנכות או הנזק.

 

בד"כ יכולים לנוע פיצויים אלו בין עשרות אלפי ש"ח לנזקים קלים יחבסית ועד מיליוני ש"ח למקרים טרגיים וקשים במיוחד כגון שיתוק, מוות וכדומה.

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon