תביעה רפואית - תביעות רפואיות

תביעה רפואית על מיליוני ש"ח הגישו אבא ואמא לבת 12, אשר מאובחנת כבעלת אפילפסיה ופיגור שיכלי קשה, נגד בי"ח 'סורוקה'. מאחר ולדעתם המצב של הילדה הינו עקב רשלנות רפואית בטיפול במחלקה הנוירוכירורגית של ביה"ח.

תביעה רפואית זו הוגשה לביה"מ המחזוי בי-ם ושם מפורט כי נולדה בחודש אוק' 99 במצב של פגות בשבוע ה 28 והיא סובלת כיום מפיגור שכלי קשה, אפילפסיה וכן קשיים במוטוריקה. לטענת האבא והאמא, למשך כ-4 חודשים מהלידה סבלה הילדה הזנחה קשה ואיכות טיפול כושלת בסורוקה.

בכתב תביעה רפואית זו נטען, כי התינוקת הפגה הועברה לבית החולים 'בילינסון', שם היא טופלה בפשטות ובמהירות. למרות זאת, לא הצליחו הרופאים לשפר את מצבה, והיא נותרה עם נזק נוירולוגי קשה וקבוע.

לטענת ההורים, הצוות הרפואי ב'סורוקה' התרשל במתן הטיפול ראוי ומתבקש מהמצב של הילדה, ובמתן הטיפול על מנת לעצור את ההידרדרות במצבה.

אל כתב תביעה רפואית זו צורפו 2 חוו"ד רפואיות. נוירוכירוג טוען בחוות דעתו כי הטיפול בילדה "נעשה באופן רפואי לא סביר מבחינה מקצועית, ותוך רשלנות רפואית".

גם נוירולוג ילדים גורס כמומחה מטעם תביעה רפואית "הטיפול הרפואי היה כושלם. שילוב של מספר ניתוחים נוירו כירורגים ותקופה ארוכה של לחץ תוך מוחי מוגבר וכן זיהום מוח, גרמו ככל הנראה לעיקר הנזק במוחה של התינוקת.

בי"ח סורוקה גורסים מצידם: כי לפי ספרות רפואית, פג אשר נולד בשבוע מוקדם בהריון, מצוי בקבוצת סיכון לחולי ולמצב של נכות קשה ללא קשר לתהליך האישפוז. כתב התביעה יילמד על ידי הגורמים הנוגעים בדבר ואנחנו נגיב בהתאם. לדעתו אין מדובר במקרה שלרשלנות רפואית".

תביעות רפואית נוספות הוגשו למשל על ידי ילד בן 9, שנותר צולע ובעל רגל קצרה מן האחרת ב2 סנטימטרים, נגד בי"ח לניאדו פיצוי של שניים וחצי מיליון ש"ח. ב תביעה רפואית זו גורס הילד שיש לו נכות קבועה בעקבות לידה אשר לא היה תקינה.

בחודש מרץ 02 לאחר לידתו הבחינה האמא שרגל שמאל של התינוק מנופחת. אורטופד מצא שהילד סובל מ-שבר בעצם ירך.

האמא טוענת שהוחזרה לביתה כמה ימים לפני הלידה בטענה שהילד ב-מצג עכוז ולכן עליה לחכות כי יתהפך.

מקץ כמה שעות, חזרה האמא ללניאדו, ואז הוחלט ע"י הרופאים לבצע לידה, והיא הוטסה במהירות אל חדר ניתוח שם התבצע ניתוח קיסרי. לאחר שנודע שיש שבר הופנה הילד לבי"ח מאיר לביצוע ניתוח ולהמשך הטיפול.

בעקבות המקרה, היה הילד נתון בפיקוח אורטופד  תוך שהוא צולע עם משיכת הרגל השמאלית. הורי הילד גורסים שהרגל שלו כעת קצרה ב-2 ס"מ דבר המסב לו סבל ועוגמת נפש

אורטופד פסק לילד נכות קבועה בגובה של חמישה עשר אחוזים. אביו ואימו של הילד מבקשים במסגרת תביעה רפואית זו, כאמור, פיצויים של כשניים וחצי מיליון ש"ח.

לשאלות בנושא תביעות רפואיות, צרו קשר עם עו"ד ענת מולסון

בטלפון 1800200807

או במייל molson@nmlaw.co.il

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon