טביעה בים / בבריכה- פיצויים

פיצויים בגין טביעה בבריכה או בים

למרבה הצער תאונות טביעה בים או בבריכה נוטות להתרחש מדי עונה, בעיקר בימי הקיץ החמים בהם תושבי ישראל נוטים לצנן עצמם ממזג האויר הלוהט בבריכה או בים. במקרה של טביעה בבריכה או בים, קיימים מספר גורמים רשמיים שאמורים ליטול את האחריות ולשלם את הפיצויים המגיעים לבני המשפחה של הטובע. על מנת לבחון את מקרי הטביעה השונים לגופם, יש לבחון את חובת האחריות המוטלת על הגורמים השונים, וזאת באמצעות הפרדה בין טביעה בשעות רחצה מותרות ובאיזורים מסומנים לבין רחצה תוך כדי סיכון עצמי במקומות לא מסומנים או ללא השגחת מציל. חלקם מהמקרים המפורסמים הם של טביעה בכנרת או בחופי רחצה מפורסמים. בכד לזכות בפיצויים יש להוכיח רשלנות של האחראים לפיקוח על החוף או הבריכה.

 

טביעת ילדים בים /בבריכה

כאשר הטביעה מתרחשת כחלק מפעילות מוסדות חינוך, העשרה או תרבות כאלה ואחרים הנושאים באחריות על הילדים, חובת האחריות בחלקה תהיה מוטלת על המדריכים או המורים האחראים. לדוגמא, במקרה של טביעה בים או בבריכה של ילד, במהלך פעילות של בית הספר, קייטנה, או חוג, תצליח המשפחה ברוב המקרים להוכיח אחריות חלקית של המדריכים או המורים האחראים לאותה טביעה של הילד. במידה והילד טבע שלא במסגרת חינוכית אלא בעת ביקור שגרתי בבריכה או בים עם המשפחה או עם חברים, ניתן לבדוק את אחריותו של המציל ששהה במקום.

 

אחריות שירותי ההצלה

כל מקום רחצה מוסדר מחויב על פי החוק במינוי של שירותי הצלה נאותים למקרי טביעה, וזאת על פי הסדרי שעות ומועדים מסוימים המפורסמים לכל במקום הרחצה עצמו. במידה והתרחש מקרה של טביעה בים או בבריכה בו נכחו שירותי הצלה במקום הרחצה המוכרז והמסומן, את האחריות על מקרה הטביעה ישא ברוב המקרים המציל שנכח במקום.

 

חוסר סימון נאות

קיימים מקרים בהם הטביעה מתרחשת במקומות מסוכנים שלא סומנו כראוי על ידי המועצה המקומית או הגוף האחראי על מקום הרחצה. במקרים אלו, את האחריות תישא המועצה המקומית, או לחילופין בא כוחה של המועצה המקומית אשר ניתנה לו הגושפנקא לנהל ולשאת באחריות הכוללת על מקום הרחצה.

 

איך לקבל פיצויים בגין טביעה בים / בבריכה

מקרי טביעה בים או בבריכה הם מקרים סבוכים ומורכבים, להם יכולים להימצא גורמים אחראים רבים. יש לבדוק כל מקרה טביעה לגופו, ולאבחן את מידת הפיצויים הניתנת להשגה בכל מקרה ומקרה על פי החלוקה לגורמי האחריות השונים. לעתים מספר גורמים יישאו באחריות לפי חלוקה שיקבע בית המשפט.

בכדי להגיש תביעת פיצויים בגין טביעה בים או בבריכה, יש ליצור קשר עם עורך דין נזיקין, אשר יבחן את סיכויי המקרה ויעריך סכום פיצויים אפשרי שניתן להשיג ויכין כתב תביעה אליו יצרף חוות דעת מומחים אשר יפרטו מה הייתה אותה רשלנות אשר הביאה לאותה טביעה בים או בבריכה.

 

לשאלות או להערכת סיכוייך להגשת תביעת פיצויים בגין טביעה בים או בבריכה, היכנסו לדף- עורך דין נזיקין

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon