עורך דין תאונת עבודה- עורכי דין תאונות עבודה


_MG_5444_1

 

עורך דין תאונת עבודה עו"ד ענת מולסון


בוגרת תואר ראשון במשפטים. חברת לשכת עורכי הדין. 
בוגרת השתלמויות "רפואה למשפטנים" באוניברסיטת ת"א. 
חברת פורום נזיקין והוועדה לרפואה ומשפט בלשכת עורכי הדין. 

מטפלת בנפגעי תאונות עבודה או דרכים קשות וכן רשלנות רפואית. 
מייצגת נפגעי תאונות עבודה מכל רחבי הארץ.

מטפלת רק במקרים בהם נגרם נזק משמעותי ובלתי הפיך. 
הטיפול הינו באחוזים מהפיצוי המושג ללקוח ורק במקרה של זכייה.

להערכת סיכויי תביעתך או לתיאום פגישת ייעוץ בנושא עם עורך דין תאונות עבודה ענת מולסון המייצגת נפגעי תאונות עבודה: טלפון- 0524787850 מייל- molson@nmlaw.co.il


מהי תאונת עבודה?


תאונת עבודה היא כל תאונה הנגרמת לעובד תוך כדי ועקב עבודתו.

יש להדגיש כי תאונות (הן תאונות דרכים והן תאונות אחרות) הקורות בדרך אל מקום העבודה ובדרך חזרה ממקום העבודה נחשבות כאילו היו תאונות עבודה לכל דבר.

פגיעה בעבודה יכולה להחשב גם "מחלת מקצוע". המדובר בסוג מסויים של מחלות האופיינות לעוסקים בעבודתו של הנפגע, לדוגמא- ירידה בשמיעה אצל העוסקים בעבודות המלוות ברעש רב, מחלות ריאה לחשופים לחומרים מזיקים כגון אזבסט וכד‘.

במקרה של פגיעה עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע יש להגיש תביעה מול ביטוח לאומי.

ביטוח לאומי מעמיד את נפגע תאונת עבודה בפני ועדה רפואית וקובע נכות זמנית ו/או נכות צמיתה, אם ישנה.

בגין נכות צמיתה הפחותה מ- 5% אין המוסד לביטוח לאומי מעניק פיצוי. בגין נכות של 5% ועד 19% מעניק ביטוח לאומי מענק נכות חד פעמי. בגין נכות העולה על 20% משלם המוסד לביטוח לאומי קצבת נכות חודשית.

בנוסף להגשת תביעה נגד ביטוח לאומי, תתכן לנפגע תאונת עבודה, גם עילת תביעה נגד גורמים נוספים:

(א) המעביד

בתביעה זו יש להוכיח כי תאונת עבודה ארעה עקב רשלנותו של המעביד, כלומר- המעביד אחראי ל תאונת עבודה. הסיבות לאחריותו של המעביד יכולות להיות שונות: לא סיפק לנפגע תאונת עבודה אמצעי מיגון נאותים, לא הדריך אותו הדרכה נאותה לגבי עבודה אותה עליו לבצע, לא דאג לתקינות המכונות המצויות במקום העבודה וכיוצ"ב.

יש להדגיש: במידה ו תאונה לא ארעה עקב רשלנות המעביד אין לעובד עילת תביעה נגדו.

הפיצוי בגין פגיעה בשל תאונת עבודה דומה ברכיביו לפיצויים הנפסקים בשל תביעות שעילתן תאונת דרכים, כגון: כאב וסבל, הזדקקות לעזרה מקצועית חיצונית, החזר הוצאות עקב הפגיעה והפסדי שכר. אולם בניגוד למקרה של תאונות דרכים, במקרה של תאונת עבודה, המחוקק לא קבע את סכומי פיצויים בגין כאב וסבל.

(ב) חברת הביטוח של המעביד

כיום, מעסיקים רבים מבטחים עצמם בפוליסת "חבות מעבידים" שמטרתה להגן עליהם מפני תביעות רשלנות של עובדים הנפגעים בשל תאונות עבודה. לאחר פגיעה בשל תאונת עבודה מומלץ לברר עם המעביד האם הוא מכוסה בפוליסת חבות מעבידים, אצל איזו חברת ביטוח ומהו מספר הפוליסה. יש להדגיש: אם המעביד לא התרשל, גם חברת הביטוח לא תחויב לשלם פיצויים לנפגע, שכן פיצויים ניתנים אך ורק במקרה רשלנות מעביד.

(ג) חברת ביטוח אצלה מבוטח העובד

במסגרת פוליסת ביטוח חיים ו/או ביטוח מנהלים ישנו בד"כ נספח ל-ביטוח אבדן כושר עבודה ו/או נספח ל-ביטוח נכות בשל תאונה.

יש לבדוק האם הנפגע מכוסה בביטוח תאונות אישיות (בענין זה יש להזכיר כי בפוליסות רבות לביטוח דירה ולביטוח עסק קיים פרק לביטוח תאונות אישיות). כן יש לבדוק במקום העבודה האם הנפגע מכוסה בביטוח למקרה של תאונת עבודה.

מועדי התיישנות התביעה:

תביעה בגין רשלנות מעביד מתיישנת לאחר חלוף 7 שנים ממועד קרות תאונת עבודה. תביעה על פי פוליסת ביטוח (חיים, מנהלים או תאונות אישיות) מתיישנת בחלוף 3 שנים בלבד ממועד התאונה. מירוץ ההתיישנות נעצר רק בעת הגשת תביעה לבית המשפט, ואין די בהגשת תביעה לחברת הביטוח.

להערכת סיכויי תביעתך או לתיאום פגישת ייעוץ בנושא עם עורכי דין תאונות עבודה ענת המייצגת נפגעי תאונות עבודה, חייגו 03-6025061 או שילחו מייל: legal1@bezeqint.net עם פירוט נסיבות תאונת עבודה ומהם הנזקים שנגרמו כתוצאה ממנה.

 

עו"ד תאונת עבודה, עורך דין תאונות עבודה, עורכי דין תאונות עבודה

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon