ניתוח עיניים - ניתוחי לייזר בעיניים - רשלנות רפואית

תביעה בגובה מעל 2.5 מיליון שקל, כנגד מכון "רואים 6/6 לייזר רפואי ומדעי" מנתניה, בגין רשלנות רפואית
התובע טוען, כי ביצע במכון ניתוח לייזר להסרת משקפיים, בעקבותיו נגרמה לו פגיעה קשה ובלתי הפיכה בקרנית עין ימין ובקרנית עין שמאל, ולמעשה ללא הרכבת עדשות מגע קשות הוא אינו רואה כמעט לחלוטין בשל עיוותים קשים בשתי העיניים
"גלובס" הדס מגן 16:08 29/7/04

לבית המשפט המחוזי בת"א, הוגשה היום תביעה בגובה מעל 2.5 מיליון שקל, כנגד מכון "רואים 6/6 לייזר רפואי ומדעי" מנתניה, בעליה - תומר קרמר, ורופאיה - ד"ר יוסי פיקל, ד"ר יאיר פורגס ופרופ‘ צבי פרידמן, בגין רשלנות רפואית.

התובע טוען, באמצעות עורכי הדין טל נבו וענת מולסון, כי ביצע במכון ניתוח לייזר להסרת משקפיים. הוא עבר את הניתוח מבלי שחתם על טפס הסכמה לניתוח, אלא הטופס הוצג לחתימתו רק לאחר הניתוח, כשראייתו היתה מטושטשת. במהלך הניתוח, לטענתו, הופעל מכשיר הלייזר על ידי קרמר, הבעלים, שאינו רופא במקצועו.

לדבריו, למחרת הניתוח החל לסבול מהפרעות ראייה קשות, ולא היה מסוגל לראות ללא משקפיים. בעקבות בדיקות שנעשו במכון, הוחלט לערוך לו תיקון. כשהגיע לבצע את התיקון, נדהם לשמוע מסקנות שונות לחלוטין ודרך פעולה אחרת, מזו שתוארה בפניו.

לאחר ביצוע התיקון, הוא חש שינוי נוסף משמעותי לרעה בראייתו. לטענתו, כיום לאחר כ-4 שנים ממועד ה"תיקון" ולאחר ביקורות רבות במכון, וכן על ידי רופאים מהארץ ומח"ול, התברר כי נגרמה לו פגיעה קשה ובלתי הפיכה בקרנית עין ימין ובקרנית עין שמאל, ולמעשה ללא הרכבת עדשות מגע קשות הוא אינו רואה כמעט לחלוטין בשל עיוותים קשים בשתי העיניים.

התובע מצרף לתביעתו חוות דעת של פרופ‘ יצחק בן-סירה, לשעבר מנהל מחלקת עיניים בביה"ח הדסה. לדבריו, בחוות הדעת נקבע, כי התובע קיבל הסברים לקויים לפני הניתוח וטושטשו בהם הסיכונים, לאור היותו בקבוצת רחקי הרואי הקיצונית, בה הסבירות לסיבוכים היא גבוהה ביותר. כמו כן, הניתוח בוצע ברשלנות ושלא במיומנות, תוך חיתוך קרנית לא סביר ולא מרזכי בשתי העיניים. האפשרות לתיקון הנזק שנגרם בניתוח, היתה בלתי אפשרית לכאורה. כמו כן, התיקון בוצע ברשלנות, החמיר את הנזק שנגרם בניתוח וסיכל כל אופציית תיקון עתידית, ולכן הותיר נזק בלתי הפיך.

טרם הוגש כתב הגנה.

לשאלות למגישת התביעה עו"ד ענת מולסון, המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, רבים מהם בתחום ניתוחי לייזר בעיניים להסרת משקפיים, ניתן לפנות בטלפון: 03-6025061 או במייל: legal1@bezeqint.net

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon