תביעת רשלנות רפואית: לא איבחנו לי סרטן שד בזמן ואני גוססת

איחור באבחון סרטן שד

אם חד הורית לארבעה ילדים תובעת: לא איבחנו לי סרטן שד בזמן ואני גוססת

אשה צעירה, אם חד הורית לארבעה ילדים קטנים, הגישה תביעת ענק המוערכת בכעשרה מיליון ₪ לבית משפט המחוזי בבאר שבע בעניין איחור באבחון של גידול סרטני בשדה. לטענתה, בשל התייחסות קלינית בלתי סבירה של קופ"ח מכבי ובי"ח אסותא ופענוח שגוי ורשלני של ממצאים ממוגרפיים וסונוגרפיים, נשללו סיכוייה הגבוהים לריפוי מן המחלה. תחת זאת, נתגלה גידול סרטן השד כשהוא כבר גדול ומפושט בגופה, לרבות בעצמות, כאשר סיכוייה לשרוד אפסו, והיא נלחמת על הארכת חייה ככל הניתן.

בחודש מרץ 2006 במהלך בדיקה עצמית חשה התובעת בגוש בשדה הימני. התובעת פנתה בגין ממצא זה לרופאת המשפחה ולרופאים נוספים אשר כולם פטרו אותה בלא כלום ולא אבחנו כי מדובר בגידול סרטני- סרטן שד, זאת אף לאחר צילומים שונים שבוצעו.

ד"ר פני ספרבר, מומחית לרדיולוגיה אבחנתית ומנהלת יחידת הדמיית השד במרכז הרפואי איכילוב, בדקה את החומר הרפואי ואת צילומי הממוגרפיה (המקוריים) שבוצעו לתובעת וקבעה את ממצאיה בחוות דעת אשר צורפה לתביעה.

ד"ר ספרבר קובעת כי "תקופת איחור באבחון או גילוי מאוחר של שמונת החודשים היתה קריטית להתפתחות מקומית של סרטן השד ותרמה גם לפיזור לימפטי של גידול זה. האבחנה הסופית של גידול ממאיר אצל הגב’ נדחתה ב – 8 חודשים, זמן זה מספיק לגרום להתפשטות מקומית וסיסטמית של גידול סרטן שד וכתוצאה מכך דחיית הטיפול והחמרה פרוגנוסטית בסיכויים להחלמה מהמחלה".

באי כוחה של הצעירה, עו"ד ענת מולסון ועו"ד טל נבו המייצגים מאות נפגעי רשלנות רפואית, טוענים כי בשלב בו נתגלה סרטן השד, כבר נשלחו גרורות לעצמות. בשלב זה אפסו סיכוייה של הצעירה להחלים ממחלתה, והטיפולים שהיא מקבלת נועדו להאריך את חייה ככל הניתן ולהמעיט מסיבלה ומכאביה. לטענת מדובר במקרה קשה של איחור באבחון סרטן שד.

עד למועד גילוי סרטן שד אצלה בדצמבר 2006, ניהלה הצעירה חיים פעילים, מלאים ומאושרים. היא טיפלה וגידלה בעצמה את ארבעת ילדיה הקטנים ודאגה לכל מחסורם. כמו כן, עסקה בתחביבים כגון ריקוד ופעילות גופנית בחדר כושר.

כתוצאה מארוע גילוי מאוחר כאמור נמצאה מחלתה כשהיא מפושטת, לרבות גרורות בעצמות, ללא כל סיכוי להחלים ממנה.

הצעירה סובלת מכאבים קשים בכל חלקי גופה, והיא מתקשה בהליכה ובהפעלת ידיה. כאבים אלה מקורם בגידול המתפשט והולך בעצמות גופה. היא עוברת טיפולים מייסרים ואינטנסיביים. הטיפולים גורמים לבחילות והקאות ולתחושת חולשה קשה, עד כדי כך שאין היא מסוגלת לטפל בעצמה ונדרשת לסיוע ולעזרה סיעודית צמודה. התובעת צפויה לאבד את שערות ראשה, והיא חוששת ביותר מדימויה העצמי.

עקב הכאבים הקשים והיסורים שהפכו מנת חלקה היומיומית, נפגעה יכולתה לתפקד ולפעול בחיי היומיום, לרבות בטיפול בעצמה ובילדיה, וחלה פגיעה אנושה באיכות חייה. מאז גילוי מאוחר של סרטן השד היא חיה בצילו של המוות, תוך שהיא מודעת למצבה החמור על כל השלכותיו, ובעיקר בהשלכות הקשורות לארבעת ילדיה.

עקב הצורך להתמודד עם המחלה והטיפולים האינטנסיביים עברה התובעת להתגורר בבית הוריה, והיא מסתייעת בשלב זה בבני משפחתה לצורך הטיפול בעצמה ובמחלתה וכן לצורך הטיפול בארבעת ילדיה.

התובעת טוענת כי תוחלת חייה קוצרה במידה משמעותית ביותר והיא דורשת מבית המשפט לפסוק פיצוי המוערך בעשרה מיליון ₪.

לשאלות או יעוץ משפטי ראשוני בנושא תביעות רשלנות רפואית על איחור באבחון סרטן, יש למלא את הטופס שלהלן, או לשלוח פנייה לעורך הדין המתאים מרשימת עורכי הדין שמצד שמאל למעלה

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon