רשלנות רפואית בטיפול בילד מדמם

תביעת רשלנות רפואית הוגשה כנגד בי"ח "מאיר" בכפ"ס בגין רשלנות רפואית שהובילה לדעת ההורים, למות ילדם בן ה10, לפני כמה שנים.

המקרה ארע בשנת 05 הילד הגיע לבי"ח "מאיר" בעקבות דימום בפה.

"בוקר אחד הילד שלי קם בבוקר כשהוא מדמם באזור החניכיים", מספרת האמא. "בהתחלה הערכנו שזו דלקת בחניכיים ונתנו לנו מירשם של אנטיביוטיקה. הגענו הביתה וביום הבא התחילו להופיע על גופו של ילדי שטפי דם. נגשנו אל רופא ילדים ובבדיקות דם שנערכו לילדה נתגלתה ירידה דרסטית בטסיות דם, שממלאות תפקיד בקרישיות הדם ולאחר ששוחרר מבית החולים החלה הידרדרות במצבו.

"בבית החולים הוא טופל במשך יומיים בתרופה שנתנו לו, ואז שיחררו אותנו הביתה", היא מספרת. "ביקשו שנמשיך במעקב ובביצוע בדיקות דם, אך כבר למחרת חלה הידרדרות במצב שלו ואחרי יומיים ראו בבדיקות הדם שכמות הטסיות ירדה בצורה ניכרת ודרסטית ונשלחנו שוב לבית החולים".

"הוא אושפז למשך שבוע, שבמהלכו עבר בדיקות שונות, כולל בדיקת מח עצם. ראיתי כיצד הילד נחלש ללא התייחסות ראויה.

"באחד הימים יצאתי לזמן קצר מחדרו וכשחזרתי ראיתי אותו מקיא דם. לקחו את הילד לבדיקת סיטי דחופה ממנה עלה שהוא סובל מדימום במח והוא הובהל לבי"ח שניידר.

בבי"ח שניידר עבר הילד ניתוח ראש דחוף נוסף אשר ממנו  לא שרד. "אחרי עשרה ימים שהוא היה מחובר למכונת הנשמה אמרו לי שהוא נמצא במצב של מוות מוחי וביקשו את רשותנו לנתקו מן המכשירים. זה היה הרגע הקשה בחיי, ישבתי לידו בזמן שניתקו אותו מהמכונות וראיתי איך הילד מפסיק לנשום וזה מוטט אותי".

לטענת האמא, בבי"ח "מאיר" אליו הגיעו לראשונה, לא עשו די בכדי להציל את ילדה. "יכלו להציל אותו ולטפל בו אם היו מגלים בזמן את הדימום, אבל לדעתי לא עשו מספיק".

בתביעה שהוגשה לבי"מ השלום בכפ"ס, טוענים הפרקליטים שהטיפול שניתן לילד בבי"ח "מאיר" היה בגדר רשלנות רפואית.

"הילד שוחרר לביתו ולא נשקלה בחשבון האפשרות להשאירו להשגחה באשפוז, הוא חזר  אל ביה"ח כשהטסיות בדם המשיכו לרדת. הצוות הרפואי לא נקט כל פעולה על מנת להעניק לילד טיפול המציל חיים אשר היה דרוש לאור הסיטואציה, טיפול שככל הנראה היה מונע את האסון הטרגי של המוות.

ההורים דורשים מבית משפט לפסוק פיצוי של מיליונים בגין רשלנות רפואית.

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon