לימודי משפטים לאקדמאים

 

 

לימודי משפטים הינם  אחד מהענפים האקדמיים המבוקשים ביותר בארץ ובעולם. מקצוע המשפטים ידוע כמקצוע מרתק ביותר, המשולב עם תורות רבות, הקשורות למקצועות רבים נוספים,כגון:  סוציולוגיה ,פסיכולוגיה, תקשורת, כלכלה ועוד. הנושאים המשפטיים נוגעים בחיינו בכל זמן ומקום, החל מן זכויותינו במקום העבודה, דרך חוזי נישואין וכלה בקריירה ועסקים.

במהלך השנים, אנו עדים לעלייה בביקוש של בוגרי BA ללימוד משפטים. ישנן סיבות רבות לעלייה בביקוש של לימודי משפטים, החל מבעלי מקצוע אשר רוצים לרכוש השכלה משפטית בנוסף להשכלתם הנוכחית (לדוגמא: רופאים, אנשי תקשורת, מנהל עסקים וכו'), וכלה באקדמאים אשר רוצים לעשות הסבה מקצועית וללמוד מקצוע בטוח כלכלית.

לאחרונה נערך סקר בנושא זה, לפיו רק 35% מהעובדים במשק בארצנו מועסקים במקצוע אותו הם למדו. 22% עוסקים במקצוע הקשור בעקיפין ללימודיהם והשאר לא מנצלים את הכלים אשר רכשו באקדמיה לצורך קריירה ופרנסה.

לימודי משפטים הם תחום המעניק לבוגריו תואר יוקרתי מצד אחד, ועבודה כמעט מובטחת מצד שני. בנוסף, לא כל בוגר תואר במשפטים פונה בסיום לימודיו לעריכת דין, וחלק מן הבוגרים מגיעים לתפקידי מפתח שונים במשק כיועצים/ פרשנים/ עוזרים משפטיים וכיוב'.

 

יתרונות בשילוב תארים ראשונים עם תואר לימודי משפטים

שוק עריכת הדין בישראל הוא שוק רווי שמדי שנה רבים חדשים נכנסים בשעריו. לכן , אקדמאים שפונים ללימודי משפטים, והינם כבר בעלי תואר ראשון, זוכים ליתרונות רבים על פני המועמדים האחרים בשוק. למשל, בוגרי תואר בתקשורת שיבחרו בלימודי משפטים לתואר ראשון, יכולים ליהנות מיתרון רב בבואם להשתלב בעולם המשפט התקשורתי בתפקידים כדוגמת כתבים/ פרשנים משפטיים, ייצוג משפטי לאמצעי תקשורת וכד').

ההבדל העיקרי בין תואר ראשון  לשני במשפטים .

משפטים, כמו תחומים אקדמיים אחרים, מוצעים גם במסלולי לימוד מתקדמים לתואר שני ולדוקטורט. למרות זאת, רוב פקולטות לימודי משפטים לתואר שני פותחות  שעריהן רק למשפטנים עם תואר ראשון בתחום. גם באוניברסיטאות המפעילות מסלול מיוחד של לימודי משפטים תואר שני לאקדמאים, לא ניתנת האפשרות לבוגרים לעסוק בעריכת דין. חלק מן המוסדות מציעים לימודי השלמה באורך של כשנה וחצי , לכל אותם אקדמאים בתחומים אחרים המעוניינים ללמוד משפטים כתואר שני.  (לידיעתכם, בעלי תואר שני בתחומים אחרים יכולים להתקבל ללימודים גבוהים במשפטים).

היכן ללמוד?

לימודי משפטים לתוארBA  מוצעים במס' מוסדות לימוד בארץ. מלבד המוסדות האוניברסיטאים בישראל, ניתן למצוא מסלול זה  של לימודי משפטים לאקדמאים גם במכללות .

תנאי קבלה

על מועמדים לתחום לימודי משפטים לאקדמאים יש להציג תואר אקדמאי מן מוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ  או בחו"ל. בנוסף לכך, ישנם מוסדות  המבקשים ציון מינימלי  בתור תנאי כניסה אל הפקולטה למשפטים. לדוגמא, הקבלה במסלול משפטים לאקדמאים בחלק מן המכללות בישראל  אפשרית רק לאלו המציגים תואר ראשון בהצטיינות (80 ומעלה) או תואר שני ויותר.

-פירמות עורכי דין מובילות-

  • meitar
  • nevo-molson
  • maschit
  • gornitzky
  • yehuda
  • firon
  • firon